Zpět na úvodní stránku
ODS a volby do EP
Zahradilemata Zahradilemata
zvětšit obrázek
podpis

Týdenní komentáře
lídra kandidátky ODS
do Evropského parlamentu
Jana Zahradila

11. 6. 2004

Takže ... je to tady !

Takže začínáme ! To jsem napsal před šesti týdny a vida - dnes je tady volební „zahradilema“ poslední. Zas jedna volební kampaň za námi, tentokrát historicky první - evropská.

celý text  »

6. 6. 2004

Aféra, která se nekonala aneb chvála představivosti

Což si tak jednou vyzkoušet představivost? Představte si, čistě hypoteticky, následující:

celý text  »

28. 5. 2004

Hurá, aféra je konečně tady!

Sláva, vypukla aféra. Co by to bylo za kampaň bez aféry. O co jde? O to, že jezdíme – jako jsme jezdili vždycky – po školách a univerzitách a přednášíme o EU.

celý text  »

19. 5. 2004

Dobře utajená kampaň

Volby se skutečně blíží. Lze to jasně vyvodit ze zvyšující se míry bezobsažného žvástu, publikovaného na stranách našich čelných deníků. Hovoří k nám politologové se sociology a komentátory či zástupci „občanské společnosti“. Ti, jichž se volby do EP nejvíce týkají, mlčí.

celý text  »

14. 5. 2004

Schuman a jeho den

Minulou neděli 9.5. byl státní svátek EU, tzv. Schumanův den. Jmenuje se po bývalém francouzském ministru zahraničí, který stál v roce 1951 u zrodu dohod o spolupráci v oblasti uhlí a oceli. Z těch se pak zrodil evropský integrační proces.

celý text  »

7. 5. 2004

3 měsíce v EP podmíněně!

Evropský parlament se sešel začátkem května ve Štrasburku, naposled ve svém stávajícím období – a zároveň poprvé v rozšířené podobě, tedy i za účasti 24 čtyř českých europoslanců. Protože eurovolby jsou až za několik týdnů, českými europoslanci se dočasně stalo 24 českých parlamentních pozorovatelů při EP, kteří v této roli působili od loňského dubna.

celý text  »

30. 4. 2004

Takže začínáme

Co můžete očekávat od série „zahradilemat“ ? Budou se tu objevovat pravidelně až do evropských voleb a - ač název by mohl svádět k jinému závěru - rozhodně to nebudou žádná mučivá dilemata. Nabídnu vám krátké úvahy, postřehy, otázky, komentáře, související s naším členstvím v Evropské unii a volbami do Evropského parlamentu. Takže začínáme.

celý text  »

 
Copyright © ODS 2004 | webmaster | kontakt