Takže ... je to tady !

11. 6. 2004 | rubrika: Zahradilemata

Takže začínáme ! To jsem napsal před šesti týdny a vida - dnes je tady volební „zahradilema“ poslední. Zas jedna volební kampaň za námi, tentokrát historicky první - evropská.

Takže začínáme ! To jsem napsal před šesti týdny a vida - dnes je tady volební „zahradilema“ poslední. Zas jedna volební kampaň za námi, tentokrát historicky první - evropská.

Pocit z ní mám dobrý, bavilo mě to. Myslím, že kampaň neměla „těžký zadek“, nebyla v ní žádná křeč. Co se nejvíc povedlo ? Asi tahle stránka, žádná jiná partaj takovou neměla. Počítačová hra taky zabrala, výborný nápad byl minidisk s celou naší volební výbavou. Zaprášilo se po něm.

Rozhlasové a televizní spoty ? Co tam vymyslet, když se na to stejně nikdo nedívá? Spíš jde o to nenaštvat a zbytečně se neztrapňovat chtěnou originalitou a vtipností. Rozhlasový spot se ale nakonec hodil. Dodáním hudebního spodku a přemixováním do bombasticky dusavé „trance“ podoby z něj vznikla závěrečná taneční pecka, která by neudělala ostudu na žádné technoparty. Ve středu jste to ostatně mohli slyšet na Můstku.

Dojmy z cestování po ČR: až překvapivě vstřícné reakce. Taky racionální uvažování ve stylu „ODS nijak zvlášť nemiluju, ale radši to tam hodím jim, než nějaké dvoumandátové rychlokvašce“. Netříštit síly, ať není český výsadek v Evropském parlamentu ve stylu každý pes jiná ves. A lidi mají Špidly už opravdu plné zuby. Bezvadné děti na školách. Přemýšlejí o EU vlastní hlavou a nebaští už prvoplánově „proevropskou“, nekritickou dezinformační šarádu jako – bohužel – mnozí dospělí (hlavně ti, kteří by z toho už měli mít rozum).

Dojmy z médií: někdy méně skryté, někdy více skryté, vždy však vysledovatelné nadržování Zielencovi (za současného zazdívání Železného). Naše média si zkrátka nedají pokoj, už zase politiku nekomentují, jak by jim příslušelo, ale dělají. Vyrábějí nového „liberálního“ mesiáše, aniž by jim docházelo, že tak současně vyrábějí nového budoucího koaličního partnera pro Špidlu (pardon, už pro Grosse, což je snad ještě horší).

Dojmy jiné, potažmo umělecké: Peter Gabriel, Rachid Taha, -123 min, Paul McCartney. Poslední Jakubiskův film Post Coitum. To jsem stihl. A taky Pierre Brice na zlínském filmovém festivalu. Ve svých pětasedmdesáti vypadá líp, než když hrál před 40 lety Vinnetoua.

Je to ještě kampaň? V kampani je všechno kampaň. Zejména když se objevíte na místě jakéhokoliv většího shluku lidí. Takže hned v sobotu po volbách budu v kampani pokračovat. Zajdu se odpoledne pobavit na Střelecký ostrov na Respect festival (hrají mj. The Pogues). Přítomnost úhlavního nepřítele v táboře asi hochům a dívkám ze zmíněného plátku trochu zkazí radost. Z toho budu mít radost zase já. Myslím, že na trochu lidské škodolibosti mám taky občas právo.

Vám, co to čtete, přeju v pátek a v sobotu šťastnou ruku. Hlavně přijďte. Díky a nashledanou.