Projev místopředsedkyně ODS Miroslavy Němcové

16. 5. 2004 | rubrika: Předvolební konference

Vážený pane předsedo, vážené dámy a pánové! Před chvílí jsme společně slyšeli naše kandidáty na funkci poslance Evropského parlamentu. Jsou to členové ODS z nejrůznějších míst naší země.

Vážený pane předsedo, vážené dámy a pánové!

Před chvílí jsme společně slyšeli naše kandidáty na funkci poslance Evropského parlamentu. Jsou to členové ODS z nejrůznějších míst naší země. Mají podporu svých regionálních sdružení, získali také důvěru vedení a výkonné rady ODS. Očekáváme, že spolu s námi všemi přítomnými v tomto sále i ostatními členy a příznivci ODS osloví občany naší země a získají také jejich podporu, jejich hlasy ve volbách. Budou to volby, které obsadí významné místo mezi historickými daty naší země. Není to jediný důvod, proč naše strana chce být jejich vítězem.

Vítězem chceme být také proto, že víme nejenom koho, ale také co našim spoluobčanům nabízíme. Ve volební kampani nás posiluje vědomí, že jsme se důkladně programově připravili. Nepodlehli jsme v uplynulých letech zjednodušování složitosti procesu, který na evropském kontinentu probíhá. Nesnažili jsme se vlichotit těm, kteří ovlivňují veřejné mínění, a kteří dlouhodobě poškozovali ODS tím, že její názory cejchovali nálepkou euroskepticismu a ještě hůře - nacionalismu. Neprobudili jsme se pár dní před volbami jako sociální demokraté, kteří se najednou pasují na obhájce českých zájmů, když ještě před nedávnem to pro ně byl nepřijatelný postoj. Nejsme chladní finančníci jako pan Zieleniec, jehož poradenská firma v Bruselu profituje ze štědré evropské pokladny a má zajistit panu senátorovi výhodnou pozici v evropských strukturách. Nespoléháme se jako lidovci na to, že když už nemůžeme posílit doma, vezmeme to evropskou oklikou. Nezahráváme si s vábničkou nezávislosti, neboť ji považujeme za přímý podvod na voliče.

Proto věřím, že my, tedy ODS, v těchto volbách zvítězíme. Všechny vás vyzývám k aktivitě. Bude to naše společné vítězství a jeho hodnota bude složena z jednotlivých podílů každého z nás. Přispějme k tomu, aby občané ČR volili ODS, aby volili čerstvý vítr pro Evropu, aby volili ty, kteří zodpovědně myslí na budoucnost a chtějí v Evropě sebevědomě spolupracovat se všemi. Se všemi, kteří vědí, že stejná šance pro všechny není pouze volebním heslem, ale programem, ze kterého neustoupíme.

Věřím, že jsme schopni společně tohoto cíle dosáhnout.