Zpět na úvodní stránku
ODS a volby do EP
Jadrný blog Jadrný blog
Gross v průšvihu

Gross v průšvihu

3. 6. 2004 | rubrika: Jadrný blog

Ano, tak má fungovat sedmá velmoc. To, co dnes předvedla MF Dnes. Tři fotky o tom, jak jezdí ministr vnitra osmdesátkou kolem školy, přes dvojitou čáru, na oranžovou.

Ministr vnitra, který pořádá akce Kryštof a spolu s ministrem dopravy hodlá zavést bodový systém, který, pokud by jej policie brala vážně a nekompromisně, tak do roka udělá z poloviny řidičů pěšáky. Marné jsou jeho výmluvy, že on neřídil, že za řízení má odpovědnost řidič. Je to jeho auto a řidič je pouze jeho prodlouženou rukou, jakýmsi nástrojem, který mu ulehčuje život.

Právě proto, že jde o ministra pokut, je velmi důležité, jak celá aféra dopadne. Pokud se mu, jako u něj obvykle, podaří vykroutit, tak je to jasný signál, že je vše dovoleno. Jsem opravdu zvědav, jak bude policie odpovídat řidičům na prostou poznámku, jaktože jim dávají tísicovku za sedmdesátku v obci, když jejich arcišéf tam sviští ještě rychleji. Jistě, policista odpoví frází, že to on neřeší, ale atmosféra bezzákonosti bude trvale přítomna.

V komentáři v novinách píše Karel Steigerwald, že jediným řešením je Grossova abdikace. To on samozřejmě neudělá. Má ale ještě, podle mne, jednu možnost. Zahrát si na kajícníka a slíbit, že už to víckrát neudělá. Je zatím dostatečně populární, aby mu to prošlo. Uvidíme.

A jakou má tato aféra souvislost s volbami? Žádnou. Sociální demokracie je na dně. Podle všech průzkumů je těch 14%, které momentálně mají, to tak zvané tvrdé jádro, tedy voliči, kteří je volí děj se co děj. Grossova aféra s tím nepohne.

| zpět | tisk |

 
Copyright © ODS 2004 | webmaster | kontakt