Zpět na úvodní stránku
ODS a volby do EP
Kampaň v médiích Kampaň v médiích
Mirek Topolánek procházel Mostem

Mirek Topolánek procházel Mostem

vyšlo: Deník Mostecka, 27. 5. 2004

Most - Boj o voliče z Mostecka pokračuje. Předseda Občansko-demokratické strany Mirek Topolánek představil včera kandidáty ODS do Evropského parlamentu nejprve na litvínovském náměstí a poté u mostecké vinárny podnikatele Ivana Váňi (ODS).
Oblastní manažerka ODS Libuše Švendová strhla hodinu před mítinkem z rohu vinárny na "černo" vylepené volební plakáty konkurenční SNK/ED s fotografií lídra Josefa Zieleniece, bývalého ministra zahraničí.

"My si všechny výlepové plochy platíme, tohle bychom si nikdy nedovolili," sdělila manažerka, když už omítku paneláku zdobil volební plakát ODS. Zatímco pod balkóny vyhrával Swing Quartet, procházel Topolánek s hejtmanem Ústeckého kraje Jiřím Šulcem (ODS) a kandidátem do EU Miroslavem Ouzkým (ODS) centrem města. "Problémy České republiky si bude muset vyřešit Česká republika," odpověděl Topolánek Deníku Mostecka na otázku, zda budou čeští zástupci v Evropském parlamentu prosazovat pomoc Mostecku, aby se snížila nezaměstnanost.

Opoziční politik kritizoval vládu, že likviduje tisíce živnostníků, kteří nemají dobré podmínky k podnikání a nemohou tak vytvářet volná pracovní místa. "Velcí investoři nejsou spasitelé," řekl Topolánek. Zmínil firmu Nemak, v jejíž továrně v Havrani pracují jen tři lidé z obce. Varoval před zneužíváním "měkkého" systému sociálních podpor, který brzdí ekononiku státu a zhoršuje situaci na trhu práce.

"Je tu kravál," řekla před vinárnou jedna důchodkyně. "Ale není, je to pěkné," hájila mítink téměř osmdesátiletá paní Vlasta. "Fandím ODS. Čtyřicet let vlády komunistů jsme si užili až až," dodala. Ještě v tomto týdnu bude strana agitovat na vesnicích Mostecka, 7. června přijede do Mostu Jan Zahradil, volební lídr ODS.

Martin Vokurka

| zpět | tisk |

 
Copyright © ODS 2004 | webmaster | kontakt