Zpět na úvodní stránku
ODS a volby do EP
Kampaň v médiích Kampaň v médiích
Zahradil agitoval mezi učni ve škole

Zahradil agitoval mezi učni ve škole

vyšlo: Mladá fronta Dnes, 27. 5. 2004

Praha (šlo, jab) - Lídr ODS pro evropské volby Jan Zahradil si včera zajistil několik hlasů osmnáctiletých učňů z Čáslavi. V rámci své kampaně se spolu s dalším kandidátem ODS Hynkem Fajmonem vypravil na besedu do tamního zemědělského učiliště. Ředitel školy Josef Trnka ho tam pustil, přestože školský zákon výslovně zakazuje politickou agitaci ve školách.

"Sám jsem to neorganizoval, nabídli mi to Zahradilovi spolupracovníci. Nevidím na tom nic špatného. Nepřesvědčoval studenty, aby volili právě jeho a ODS," říká ředitel Trnka. "Bylo to v hodině občanské nauky a dávali jsme si opravdu velký pozor, aby nás někdo nemohl obvinit z předvolební agitace," říká Zahradil, který podle svých slov mluvil obecně o Evropské unii a Evropském parlamentu. "Jestli jsme tu besedu nabídli my, opravdu nevím."

Kandidáti ODS jsou jedinými politiky, kteří školu před volbami navštívili. A zjevně se svým vystoupením uspěli. "Je pravda, že nevyzývali, aby učni volili právě je," říká reportér ČT Marek Wollner, který besedu sledoval. "Někteří učni mi ale po jejich vystoupení říkali, že půjdou k volbám a budou volit ODS, i když předtím pana Zahradila vůbec neznali." Postihu za porušení školského zákona se Zahradil bát nemusí. "Odpovědnost nese ředitel školy," vysvětlila mluvčí ministerstva školství Hana Vítková. Pokud si na Zahradilův mítink budou stěžovat rodiče žáků, prověří případ krajský úřad.

| zpět | tisk |

 
Copyright © ODS 2004 | webmaster | kontakt