Zpět na úvodní stránku
ODS a volby do EP
Kampaň v médiích Kampaň v médiích
Primátor pořádal párty jako v Americe

Primátor pořádal párty jako v Americe

vyšlo: Mladá fronta Dnes, 27. 5. 2004

Ústí nad Labem - Chlebíčky, brambůrky, víno, pivo a limonády v plechovkách. Plný stůl čekal ve středu večer na hosty předvolební párty, kterou ve svém bytě pořádal ústecký primátor Petr Gandalovič. Pozvaní byli kolegové z ODS a novináři. Nejvýznamnějším hostem večírku byl Gandalovičův stranický šéf Miroslav Topolánek. "Nabídněte si, jsou to klasické ústecké chlebíčky. Co si dáte k pití?" staral se o politiky hostitel.

Hlavní konverzační téma: předvolební kampaň na Ústecku. Zatímco několik politiků v čele s Topolánkem odpovídalo na dotazy novinářů v obývacím pokoji, další pánové pokuřovali na prosklené verandě s výhledem na historické centrum města a zámeček Větruše. Gandalovič totiž bydlí v pronajatých prostorách budovy Národní banky. A proč se konala párty spojená s neformální tiskovou konferencí v jeho bytě? "V Americe je to běžné. Byt politika je místem setkání s politickými partnery. Většina věcí se nerozhoduje v kancelářích, ale právě při takových příležitostech," uvedl muž, který ještě před dvěma a půl lety působil jako generální konzul České republiky v New Yorku.

Zatímco se primátor Gandalovič staral o pohodlí hostů, šéf občanských demokratů vyprávěl o svých rétorických schopnostech. "Nechceme během kampaně jenom stát na pódiu, budeme oslovovat lidi na ulici nebo třeba chodit dům od domu," vysvětloval Topolánek svým kolegům strategii. Už jednou si kontaktní kampaň ODS vyzkoušela. Před parlamentními volbami volal automat s nahraným hlasem Václava Klause na pevné linky voličů.

Antonín Viktora

| zpět | tisk |

 
Copyright © ODS 2004 | webmaster | kontakt