Zpět na úvodní stránku
ODS a volby do EP
Kampaň v médiích Kampaň v médiích
Mirek Topolánek: Podnikatelé si zaslouží lepší vládu

Mirek Topolánek: Podnikatelé si zaslouží lepší vládu

vyšlo: Deník Litoměřicka, 26.05.2004

Roudnice nad Labem - Česká vláda škodí českým podnikatelům více, než různé normy a směrnice EU. To uvedl při své včerejší návštěvě Roudnice předseda nejsilnější opoziční strany - ODS, Miroslav Topolánek.

Důvodem jeho návštěvy byla prohlídka roudnického podniku Meva. Firmy a podnikatelé podle něj nemají v Čechách dobré prostředí ani po vstupu do EU. "Jako politik vnímám vstup coby vynucený krok, jako bývalý podnikatel vidím velkou šanci pro domácí firmy, a také celou řadu nákladů, které nebyly mnohdy v souvislosti se vstupem nutné," zhodnotil předseda.

Na stále se zvyšující ceny materiálů upozornil i ředitel Mevy Vladimír Lapihuska. Náhlý zlom po vstupu do Unie však podle něj společnost nepocítila. "Do západních zemí vyvážíme již zhruba osm let a náš vývoz představuje zhruba třicet až čtyřicet procent produkce," uvedl Vladimír Lapihuska. Jediný zásadní moment nastal v souvislosti s dopravou, kdy již řidiči kamionů nestojí dlouhé fronty na hraničních přechodech.

Kromě Roudnice navštívil Miroslav Topolánek i další města v regionu. "Měl jsem na výběr, co z Roudnice ukázat. Nakonec jsem vybral český prosperující podnik s dlouholetou tradicí," odůvodnil pozvání roudnický starosta Zdeněk Kubínek.

- ker - 

| zpět | tisk |

 
Copyright © ODS 2004 | webmaster | kontakt