Zpět na úvodní stránku
ODS a volby do EP
Jadrný blog Jadrný blog
Vytrhnout Špidlu z klidu

Vytrhnout Špidlu z klidu

25. 5. 2004 | rubrika: Jadrný blog

Čtrnáct dní do voleb a nic. Jako kdyby žádné volby nebyly. Už z toho fakt začínám být nervózní. Ne, že bych si liboval ve válečných řežích...

.., ale když se na vás na ulici lidé nechápavě dívají, proč jim strkáte do ruky nějaké papíry - „cože volby, jaké volby?“, tak nemůžete nenabýt dojmu, že něco je špatně.

Pokud ještě nedojde k zásadnímu obratu, tak je evidentní, že strany vládní koalice tyto volby jednoduše vypustily. ČSSD v podstatě neexistuje, lidovci ví, že své mají jisté a o unionistech se dozvíte maximálně když někdo další z jejich prořídlých řad opouští potápějící se loď. Stejně tak ignorují tyto volby média. Nikde žádné srovnání programů, myšlenek, reportáží z kampaně (z částečnou výjimkou Práva).

Taková situace opravdu nahrává etablování nových subjektů. A dlužno dodat, že minimálně dva z nich, shodou okolností ty, které se přetahují o značku „nezávislí“ toho plně využívají.

Nezbývá, než tuhle línou náladu trochu prošťouchnout. Ve čtvrtek v Brně nejen vylosujeme šťastlivce, který odpověděl správně na všechny otázky naší soutěže a pojede na Euro do Portugalska (mimochodem, šance vyhrát je poměrně vysoká, protože správných odpovědí není zatím moc, takže studujte!!), ale také představíme závěrečný plakát (bilboard). Formou sice mírnou a vtipnou, nicméně jednoznačnou chceme lidem sdělit, že tyto volby nejsou jen o vzdáleném europarlamentu a o tom, kdo si do něj sedne, ale že to je také první příležitost po dvou letech říct panu Špidlovi, co si o jeho vládě každý z nás myslí. Trochu ho vytrhnout z té jeho bohorovnosti - viz úterní rozhovor v Právu „Evropské volby budou mít nějaký výsledek, ale katastrofou pro vládu nejsou a nebudou“. Jsem přesvědčen, že kdyby každý, kdo má jeho vlády plné zuby k těm volbám šel, tak by to pro něj katastrofa určitě byla.

A o tohle jde v těchto volbách taky!

| zpět | tisk |

 
Copyright © ODS 2004 | webmaster | kontakt