Zpět na úvodní stránku
ODS a volby do EP
Kampaň v médiích Kampaň v médiích
Lidovci v televizi pečou a ODS ukáže skok o tyči

Lidovci v televizi pečou a ODS ukáže skok o tyči

vyšlo: Právo, 25. 5. 2004

Pečení koláče bude hlavním tématem televizního spotu lidovců, který bude Česká televize společně s klipy ostatních politických uskupení vysílat od středy. V animovaném spotu ODS zase skáčí lídři o tyči s cílem obsadit pomyslné eurokřeslo. Ve spotu Unie liberálních demokratů vystupují vedle jedničky Heleny Rögnerové pieroti, které si unie zvolila za maskoty.

Na obrazovkách se ode dneška můžeme potkat třeba s lídrem KDU-ČSL Zuzanou Roithovou i jejich dvojkou, hejtmanem Janem Březinou a Miroslavem Kalouskem s Cyrilem Svobodou. Namluvili postavičky, které v klipu zadělají těsto a upečou koláč. Křesťanští demokraté postavili svou předvolební kampaň do Evropského parlamentu na jediném motivu. Je jím právě koláč rozčleněný do výsečí, které představují rozložení sil v Evropském parlamentu.

Největší, povidlový díl koláče, zobrazuje poslaneckou frakci Evropské lidové strany, do které patří i KDU-ČSL. Ústřední heslo kampaně křesťanských demokratů proto zní: Lidovci prosadí nejvíc. Podle průzkumů lidovce podporuje osm procent voličů, což by v eurovolbách znamenalo zisk dvou křesel. Kalousek by si přál víc. "Tři poslance pokládám téměř za povinnost. Čtyři bych pokládal za výjimečný úspěch a dva bych pokládal za mírný neúspěch," řekl včera Právu.

V animovaném spotu ODS skáčí lídři stran o tyči s cílem obsadit pomyslné eurokřeslo. Dopadne to tak, že Miloslav Ransdorf a Libor Rouček narazí do zdi, Zuzanu Roithovou její tyč odmrští do neznáma a pouze Jan Zahradil pohodlně usedne v evropském křesle.

Součástí spotu jsou titulky, kterým odpovídá i rozhlasová verze, v níž se střídají stranický šéf Mirek Topolánek se Zahradilem. První jmenovaný v úvodu říká: "Volili jste v referendu vstup do Evropské unie, nebo jste byli proti? Ať tak, či onak, od prvního května jsme tam." A Zahradil dodává: "Může se nám to líbit nebo taky nemusí. Jsme však součástí celku, který je a bude ovlivňován i Evropským parlamentem."

Topolánek pak shrnuje: "Jen vy a nikdo jiný bude rozhodovat o tom, kdo v něm bude Českou republiku zastupovat. Zda ti, kdo neumí vládnout ani své zemi, nebo ti, o jejichž názorech nikdo nic neví, nebo dokonce ti, kteří by nás nejraději opět viděli v komunistickém gulagu."

| zpět | tisk |

 
Copyright © ODS 2004 | webmaster | kontakt