Zpět na úvodní stránku
ODS a volby do EP
Kampaň v médiích Kampaň v médiích
Topolánek hájil v kraji Zvěřinovu pozici

Topolánek hájil v kraji Zvěřinovu pozici

vyšlo: Právo, 25. 5. 2004

Táborský sexuolog tvrdí, že lidé mají s EU málo zkušeností

Občanští demokraté věří, že při červnových volbách do Evropského parlamentu uspěje i známý táborský sexuolog Jaroslav Zvěřina, který je ale až na desátém místě kandidátky.

Přeseda ODS Mirek Topolánek v pondělí v Českých Budějovicích připustil, že Jihočeši mohou být postavením J. Zvěřiny trochu zklamáni. "Znovu ale opakuji, že jde o celorepublikovou kandidátku a v závěrečné fázi jsme vybírali ze čtyř desítek kvalitních lidí a osobně jsem přesvědčen, že desátá pozice Jardy Zvěřiny je volitelná," zdůraznil Topolánek. Obdobně ukřivděni by se mohli prý cítit i obyvatelé na Karlovarsku, kteří nemají v první dvanáctce nikoho či Zlínští, jejichž kandidát je právě až dvanáctý.

Na dotaz Práva, zda nebudou regiony, jimž budou poslanci v Evropském parlamentu chybět, znevýhodněny zejména při možném lobbování o peníze z evropských fondů, konstatoval, že si to osobně nemyslí. "Nedomníváme se, že nás strukturální fondy zachrání, dokonce si myslíme, že bude velkým úspěchem, když dostaneme zpět, co do evropského rozpočtu zaplatíme," konstatoval Topolánek. Shoduje se se Zvěřinou v tom, že lidé stále ještě neví, co mohou od Evropské unie očekávat a je pro ně trochu velkou neznámou.

"Dá se říci, že si EU teprve osahávají a nelze se tomu divit nebo jim to vyčítat. Kde by se měli se zkušenostmi setkat. Stále jim chybí širší informace. Je to pochopitelné, toto téma se u nás traduje v trochu divném prostředí. Buď jako kontraverzní, kdy si politici přes hlavy lidí vyměňují invektivy a naopak témata jako Evropská ústava jsou pro běžného člověka a to v celé Evropě velmi složitá. Myslím si, že lidi zajímá hlavně praktický život. Když jim řeknete, že v tom jim EU moc nepomůže, jsou trochu zklamaní, i když to už začínají tušit," dodal Zvěřina.

Topolánek pak také připomněl, že volby nevyhrávají jen billboardy. Rozhodující je oslovit lidi argumenty a dát jim o Evropské unii věcné informace, které jim zatím stále chybí. Reagoval na jeden z dotazů novinářů, jak vnímá billboardy Dolly Buster a zda nějaké překvapení nechystá i ODS, když na desátém místě její kandidátky do EU figuruje známý táborský sexuolog. "Snažíme se, aby se naši kandidáti prezentovali i v jiných regionech, než z kterých pocházejí. Chceme také, aby si občané uvědomili, že jde poprvé v historii o celostátní kandidátku. Považujeme proto za důležité oslovit co nejvíce voličů a to na kontaktních setkáních," zdůranil Topolánek.

Podotkl, že k tomu využívá před volbami téměř každý den. "Poslouchám názory lidí, ale někdy se s nimi dokonce pohádám. Myslím si, že při výměně argumentů to není na škodu," konstatoval.

| zpět | tisk |

 
Copyright © ODS 2004 | webmaster | kontakt