Zpět na úvodní stránku
ODS a volby do EP
Jadrný blog Jadrný blog
Pehe ví, jak na to

Pehe ví, jak na to

21. 5. 2004 | rubrika: Jadrný blog

Tak mně na Neviditelném psu sepsul Jiří Pehe. Za to, že jsem v jednom blogu napsal, že ODS má nižší preference do EP než do PS proto, že do PS nekandiduje Dolly Buster. Přičinil „politologický“ výlev, v čem že to ve skutečnosti je. „Vy jste ale hlava, pane Pehe“, nemůžu si nevzpomenout na scénu ze Švejka. Bez Vašeho vysvětlení bych si fakt myslel, že voliči ODS houfně přebíhají k baculaté pornohvězdě. Nechcete se stát mým poradcem?

Ty průzkumy mě stejně zabijou... a dopadneme jako Kukan na Slovensku. Takové černé myšlenky mne napadly, když jsem si ráno přečetl, že podle STEMu získá ODS 12 mandátů z 24, tedy celou polovinu. Jak probůh sdělit našim voličům, že to jsou jenom průzkumy, že skutečné výsledky právě u ODS bývají vždy nižší (protože tazatelé jsou líní a ptají se lidí převáženě ve městech, kde je na tom ODS tradičně líp) a že všechno může být jinak. Neboť už tak slabé odhodlání jít k těmto volbám po těchto zprávách může ještě ochladnout (proč bych tam chodil, když to mají jisté).

Do konce týdne musíme mít všechno hotovo. Poslední vlna materiálů. Nové billboardy do tiskárny, volební noviny, spoty do televize a rozhlasu a malá novinka, CD, na kterém bude celá naše volební kampaň, všechny materiály. „Chcete volební program na papíře nebo CD?“ To není špatné, ne? Cena za tohleto médium je úžasně nízká. Škoda, že nemají doma všichni počítač. Ušetřili bychom.

Když tak jezdím po republice, mám skoro pocit, že nejvíce billboardů má Zieleniec. My jich máme 800, on musí mít nejméně tisíc. Pak ať někomu vykládá, že za celou kampaň utratí 8 miliónů! Jenom ty billboardy musely stát víc!

Pobavili Zelení se svými výpady proti Klausovi a Železnému. Že si to vůbec tahleta rozhádaná partička, kde předseda bojuje jako šílený proti vlastním kandidátům, dovolí. Inu drzé čelo lepší než poplužní dvůr. Stejně je pozoruhodné, jak je tato strana chráněná médii. O jejich krvavých hádkách se nepíše téměř ani slovo. Přitom už nejde o marginální formaci. Mají 4% preferencí, tedy jistou šanci uspět. Přesto se volič nemá šanci dozvědět o jejich skutečném stavu nic.

| zpět | tisk |

 
Copyright © ODS 2004 | webmaster | kontakt