Zpět na úvodní stránku
ODS a volby do EP
Kampaň v médiích Kampaň v médiích
Eurovolby: ČSSD až za komunisty

Eurovolby: ČSSD až za komunisty

vyšlo: Mladá fronta Dnes, 19. 5. 2004

Praha - Zvítězí ODS, vládní sociální demokraté skončí až za druhými komunisty. Tak dopadnou červnové volby do Evropského parlamentu podle nejnovějšího exkluzivního průzkumu firmy SC& C pro MF DNES, Český rozhlas a Českou televizi. " Oproti našemu průzkumu provedenému před měsícem si obě strany vyměnily pořadí, ale při přepočítávání hlasů na křesla by na tom byly stejně - se čtyřmi mandáty," řekla Jana Hamanová ze společnosti SC& C.

Sociální demokraté jsou velmi nespokojeni. " Rozhodně chceme získat víc křesel a porazit komunisty. Naši kampaň ještě zintenzivníme. Ale musím přiznat, že žádné velké překvapení na poslední chvíli nechystáme," uvedl včera jejich volební lídr, poslanec Libor Rouček. O čtyřiadvacet křesel v Evropském parlamentu by se mělo podělit celkem šest stran.

Průzkum potvrdil, že jasným favoritem je opoziční ODS, která by se 27 procenty hlasů obsadila 9 křesel. " To by pro nás byl uspokojivý výsledek, o jedno křeslo víc, než jsme si určili jako standard," reagoval včera lídr kandidátky ODS Jan Zahradil. Avizuje ještě předvolební " mobilizaci" v posledním týdnu před volbami. " Bude to takové upozornění, že lidé mají určitě přijít volit," řekl včera Zahradil. …
(úvodní část textu, týkající se ODS)

Josef Kopecký

| zpět | tisk |

 
Copyright © ODS 2004 | webmaster | kontakt