Zpět na úvodní stránku
ODS a volby do EP
Aktuální zpravodajství Aktuální zpravodajství
Mě láká velice, pochod Praha - Prčice...

Mě láká velice, pochod Praha - Prčice...

20. 5. 2004 | rubrika: Aktuální zpravodajství

V sobotu 15. května konečně část členů ODS vyslyšela dobře míněné rady politických protivníků a pod vedením předsedy Mirka Topolánka a lídra do Evropského parlamentu Jana Zahradila se vydala do Prčic. Společně s ostatními účastníky nastoupili na strastiplnou trasu proslulého turistického pochodu.

Pokud účastníci pochodu Praha - Prčice (v našem případě trasa Votice - Prčice) zastupující ODS nastoupili na start s nějakými politickými ambicemi, tak na ně zjevně brzy zapomněli. A propadli ambicím zcela jiným, nazvěme je třeba sportovními. "Lídři" - Jan Zahradil a Mirek Topolánek - několikrát "nahráli" potenciálním kritikům, kteří by mohli poukazovat na nesoudržnost strany. Vedeni snad pověstnou mužskou ješitností využili hned prvního náročnějšího stoupání, aby předvedli fyzickou kondici a nechali své souputníky na míle za sebou.

Jan Zahradil si sice co chvíli vysypával písek z bot a kdo ví, jak by na tom byl Mirek Topolánek bez plných kapes posilujících pamlsků, ale je skutečností, že oba hnali jak lokomotiva. Ani stánky s občerstvením je nedokázaly zdržet - vítězila touha být první a neztrácet čas. (Tedy, u jednoho přece jen zakotvili, a poté jim drahnou chvíli trvalo dohnat své stranické i rodinné příslušníky).

Jak kilometry narůstaly, únava přece jen stoupala. O to víc, že duo lídrů muselo čelit i dalším nástrahám tratě - „Pojďte nám dát autogram, vy kluci odéesácký!“ volali na ně lidé, kteří je potkali v čele skupinky modrooděnců, a tak se podepisovalo. Ke konci už vyhladovělý Zahradil sobecky avizoval odhodlání hájit poslední zbytky zásob: "Čipsy nikomu nedám!", posléze se ale obměkčil a velkoryse rozdával.

To ještě netušil, že cílový hit -  stánek ODS nabízející vysíleným chodcům balónky a koláče - bude v době jejich příchodu už zcela vyjeden. Po koláčích se jen zaprášilo a tak na nebohé poutníky zbyla pouze voda. Ne však ledajaká. No řekněte sami - speciální nápoj ODSka - kampak na něj s nějakým pečivem...

| zpět | tisk |

 
Copyright © ODS 2004 | webmaster | kontakt