Zpět na úvodní stránku
ODS a volby do EP
Jadrný blog Jadrný blog
Úspěšná předvolební konference

Úspěšná předvolební konference

17. 5. 2004 | rubrika: Jadrný blog

A máme za sebou další díl seriálu „volební kampaň“. Předvolební konferenci ODS, která byla úspěšná už jen tím, že ji v přímém přenosu sledovalo na těchto stránkách 800 surfařů! Zdá se vám to málo?

Jistě, ve srovnání se statisíci, kteří po večerech sledují televizi to není bůhvíco, ale v neděli odpoledne? Na internetu, který doma zase tolik lidí nemá? Na internetu, kde jsou milióny jiné, podstatně akčnější zábavy?

Vy, co jste se nedívali, se možná ptáte, k čemu taková předvolební konference vůbec je. Nejlepší vysvětlení asi bude, když to přirovnáme k poklepávání brankáře hokejkami před začátkem utkání. Tým se shlukne kolem branky a navzájem se utvrzuje, že do toho zápasu jdou všichni a naplno.

Pro politickou stranu jsou právě volby tím zápasem, kterému předtím věnovala veškerou přípravu a trénink. Teď musí dokázat, jestli dobře nebo špatně. A konferencí začíná ta poslední třetina, kdy se rozhoduje o všem.

Mám stále silnější dojem, že tyhle volby skončí fiaskem, co se týče účasti. Nemají totiž žádné nosné téma, které by lidi motivovalo. My jsem se snažili a snažíme jedno vytvořit naším heslem „stejné šance pro všechny“, ale tím, že ostatní strany s žádným protitématem nepřicházejí, nevzniká názorový střet, který by znamenal debatu v médiích a zájem voličů. „Evropa hlavně pro lidi“, nebo „zasloužíte si to nejlepší“, nebo „správní lidé pro český úspěch“, atd. – žádné z těchto hesel neskrývá ani náznak programové teze, názor se kterým by se dalo polemizovat.

PS: Dneska začíná zajímavý pokus. Uveřejňujeme reklamu na zpravodajských serverech na tyto stránky. Jsem opravdu zvědav, jak a zda to pohne s jejich návštěvností.

| zpět | tisk |

 
Copyright © ODS 2004 | webmaster | kontakt