Zpět na úvodní stránku
ODS a volby do EP
Kampaň v médiích Kampaň v médiích
Prázdné ruce plné bombonů

Prázdné ruce plné bombonů

vyšlo: Reflex, 13. 5. 2004

…Taky jsme jen lidi 

Petr Holec

…ODS pojala eurovolby trochu jinak. Žádná karavana, žádné hrníčky i když klobásy a pivo (pouze dotované) samozřejmě ano. Na Internetu si například můžete zahrát hru s euro-volební tematikou, což si každý určitě zahraje. Na Prvního máje, v den našeho vstupu do EU, uspořádala na Petříně za účasti partajních špiček akci s názvem S ODS na vrchol (petřínský). Své kandidáty se snažila představit jako lidi z masa a kostí. Předseda Mirek Topolánek, korzující uvolněně s úsměvem ve tváři a vyhrnutými rukávy, šel dokonce dvakrát do kolen v rytmu předvolebního jar-markového jazzu. Pak jednomu muži, rozladěnému špatnou prací našich zákonodárců, vysvětlil, že jejich přítomnost v sále není až tak moc důležitá. "Většina práce se stejně odehrává mimo poslanecké lavice. Britský parlament nemá pro všechny poslance ani dost lavic," řekl mu. Zapomněl nicméně dodat, že britští poslanci stále o víkendech povinně vyrážejí mezi voliče do svých volebních obvodů.

"Tohle není běžný předvolební mítink," upozorňuje z pódia asi padesát lidí volební lídr ODS Jan Zahradil, dnes neformálně oblečený. "V tak krásný den si přejeme maximálně zatížit vaše žaludky nějakými pochutinami." Nemusel to říkat, na klobásu s pivem už čekalo víc lidí, než ho poslouchalo.

"My všichni víme, že jste velmi pilný, inteligentní a sečtělý politik, který odpoví na každou otázku. Tady ten mladý muž se vás chce určitě na něco zeptat," zve moderátor na pódium mladíka, jenž se na nic zeptat nechce, ale už je pozdě zmizet. Nervózním hlasem jen zopakuje moderátorovu otázku, na niž Zahradil už odpověděl: jaká je jeho oblíbená hudební skupina.

"Living Color. Ty to berou pěkně od podlahy," odpoví Zahradil, podobně jako Klaus pyšný na svou českou angličtinu, s takovým přídechem a intonací, že překvapí i sám sebe.
"To bych do vás opravdu neřekl," zavtipkuje moderátor.
"Já taky ne," odpoví Zahradil, všechny pozve na koncert Gipsy Kings a opustí pódium.

(část článku týkající se kampaně ODS)

| zpět | tisk |

 
Copyright © ODS 2004 | webmaster | kontakt