Zpět na úvodní stránku
ODS a volby do EP
Kampaň v médiích Kampaň v médiích
ODS posílá lídry do europarlamentu s tyčí

ODS posílá lídry do europarlamentu s tyčí

vyšlo: Právo, 13.5.2004

Boj o křesla evropských poslanců - volby vypuknou už za měsíc - se na internetu vede i zábavně. Žerty na úkor politických soupeřů mají ale háček. Třeba ODS na svých stránkách připravila hru, v níž ze čtyř lídrů kandidujících stran může uspět jen jediný: Jan Zahradil.

Stejně jako jeho konkurenti Libor Rouček (ČSSD), Miloslav Ransdorf (KSČM) či Zuzana Roithová (KDUČSL) se Zahradil rozebíhá, aby se skokem o tyči vyšvihl do europoslaneckého křesla. Jeho soupeři neuspějí nikdy, nabourají, propadnou se, nebo si vítězný pocit v křesle mohou vychutnat jen chvilinku - vzápětí se sesunou. A tak je na hráči, aby zvolil vhodného adepta: Zahradila. Kdo se pak zaregistruje a bude po volbách vylosován, může u ODS vyhrát tričko či dokonce speciální šarži přívlastkového vína.

Ostatní hry nenabízejí

Ostatní kandidující strany na svých stránkách hry nenabízejí. Web Českého úspěchu - spojení Evropských demokratů se Sdružením nezávislých kandidátů (s lídrem Josefem Zielencem) - voliči napovídá, jaké názvy parlamentních stran dosadit do tajenky: ... se v Evropě domluvit neumí / nemůže / nechce.

A spisovatel Michal Viewegh na otázku, proč podporuje Český úspěch, hlásá: "Protože to je v mých očích o třídu lepší volba než jiné kandidátky. Například kandidátka ODS nebo ta, v jejímž čele stojí Vladimír Železný a Jana Bobošíková." Jaké vlastnosti by podle Viewegha měl a neměl mít český europoslanec? "Sebevědomí. Ale ne to klausovské."

Co na to konkurence? Stránkám hnutí Nezávislí vévodí fotografie Železného a Bobošíkové s heslem Chceme vyhrát. Spolu s Vámi. Politickým programem tito nezávislí konkurují hlavně ODS. Upozorňují, že je Unie tvrdým kolbištěm, na kterém však dokáží bojovat o české zájmy.

Soc. dem. spoléhá na eurokaravanu

Své soky v internetové kampani neostřeluje sociální demokracie. Orientuje se na eurokaravanu, tedy na automobily s portréty lídra Roučka a dvojky, senátora Richarda Falbra. Volič si alespoň může přečíst soc. dem. program pro Evropu.

Stránky Unie liberálních demokratů sázejí na jedničku Helenu Rögnerovou. Z obrazovky se usmívá stejně jako z billboardů a spolu s ní i ostatní kandidáti. Unie, strana snad nejbližší technologickému pokroku v mezích zákona, pak už nabízí pouze základní informace k volbám.

Zato jednička KDU-ČSL Zuzana Roithová internet tolik nepodcenila. Představuje na vlastních stránkách zbrusu novou grafiku. Zájemci si mohou přečíst její životopis, program a zjistit, jak plánuje svou kontaktní kampaň po celé republice.

Pokud se volič chce dozvědět o evropských plánech Strany zelených, nezbývá mu než kliknout na tvář, nos či čelo lídrů: šéfredaktora Literárních novin Jakuba Patočky a novinářky Jany Ulbrychové.

| zpět | tisk |

 
Copyright © ODS 2004 | webmaster | kontakt