Zpět na úvodní stránku
ODS a volby do EP
Jadrný blog Jadrný blog
Odměna za první kolo soutěže je tady!

Odměna za první kolo soutěže je tady!

13. 5. 2004 | rubrika: Jadrný blog

Tak jsem zvědav, jestli se v pondělí večer potkám na koncertě P.Gabriela s výherci první části naší soutěže.

Já jsem se – bohužel – soutěže nesměl účastnit, takže jsem si lístek musel v předprodeji za 1700,- Kč koupit. Každopádně je to dobrá investice, ať už se k němu dostanete jakkoliv. Vyhrát v naší soutěži je jen otázka trochy štěstí, protože otázky rozhodně nejsou nezodpověditelné. Na většinu otázek lze najít odpověď na našem webu a i kdyby jste si museli koupit kvůli tomu nějakou příručku, tak se to pořád vyplatí.

Když jsme u toho Gabriela, vzpomínám si, když na koncertě v Bratislavě, tuším v roce 1994, při písni „Biko“, se ke mně naklonil kamarád a říká: „to musel být pěkný gauner“. Biko, samozřejmě. Ale v době, kdy bylo velmi módní bojovat za kohokoliv, kdo se tak zvaně postavil proti zločinnému apartheidu, nemohl ani P.Gabriel zůstat stranou. Pak jsme v autě zpátky vzpomínali na všechny tyhle slavné lidi a jejich politické postoje. Je to hrůza, jak jsou tihle lidé v drtivé většině zoufale vlevo. Člověk (pokud tedy není stejného smýšlení) se k tomu může postavit dvojím způsobem.

První reprezentuje V. Klaus, který kdysi při jakési naší debatě na tohle téma zastával stanovisko, že postoje se promítají do jejich díla a protože názory jsou špatné, musí být špatná i hudba.

Druhý postoj si pamatuju od Jiřího Černého, totiž, že je třeba důsledně oddělovat tvorbu a privátní postoje. Fakt je ten, že kdyby člověk takhle neodděloval, tak by nejen nemohl poslouchat Gabriela, Stinga, U2 a xy dalších, ale nemohl by ani číst Tolstoje, Feuchtwangera nebo Brechta.

Takže, ať se s Bikem ztotožňujete nebo ne, v pondělí si to užijte! Podle 3 koncertů, na kterých jsem tohodle pána viděl a slyšel, to nemůže být špatné.

| zpět | tisk |

 
Copyright © ODS 2004 | webmaster | kontakt