Zpět na úvodní stránku
ODS a volby do EP
Kampaň v médiích Kampaň v médiích
Skákej, Zahradile

Skákej, Zahradile

vyšlo: Týden, 10.05.2004

Politici jsou pro své zvolení schopni udělat leccos. V nové předvolební žertovné počítačové hře ODS dokonce skáčou o tyči.

Ze čtveřice lídrů pro volby do Evropského parlamentu, Libora Roučka (ČSSD), Miloslava Ransdorfa (KSČM), Heleny Rögnerové (KDU-ČSL) a Jana Zahradila (ODS), to skáče nejlépe reprezentantovi modrých ptáků. Alespoň na internetových stránkách ODS, kde se mohou návštěvníci pomocí klikání myší pokusit vyšvihnout někoho ze čtyř politiků na parlamentní stoličku.

Není to snadné a každý neúspěšný pokus je náležitě okomentován: "Člověče, seberte se trochu", "To jste opravdu myslel vážně?", posmívá se obrazovka po Ransdorfových pádech. Džentlmenštější není, ani když Rögnerová narazí hlavou do podstavce pod vysněným křeslem nebo se jí zlomí tyčka. Naopak slova povzbuzení, někdy dokonce od samotného velkého šéfa ODS Topolánka, mají pořadatelé pro Zahradila: "Nevadí, příště to dozajista vyjde", "Jakže to řekl Mirek - nikdy není příliš pozdě..." Právě Zahradil měl ve hře minulou středu jako jediný šanci do europarlamentu doskočit.

Heslo ODS "Stejná šance pro všechny", blikající na kresleném stadionku, ten den rozhodně neplatilo.

-dst-

| zpět | tisk |

 
Copyright © ODS 2004 | webmaster | kontakt