Zpět na úvodní stránku
ODS a volby do EP
Kampaň v médiích Kampaň v médiích
Beseda byla pořádně ostrá

Beseda byla pořádně ostrá

vyšlo: Rokycanský deník, 10.05.2004

Rokycany navštívil šéf ODS Mirek Topolánek, se sympatizanty se setkal v klubovně sokolovny.

Rokycany - Že jde v letošním roce do tuhého, nezastřela páteční beseda s předsedou ODS Mirkem Topolánkem. Odehrají se totiž hned troje volby. Příznivci této nyní parlamentní opoziční strany zcela zaplnili klubovnu rokycanské sokolovny. Oponenti chyběli.

Tématem diskuse se staly červnové volby do Evropského parlamentu, změny DPH, ODS propagovaná rovná daň i hrozivé preference komunistů.

"Revoluci dělat nemůžeme," řekl v závěru besedy Topolánek. Jeho kritika současné vlády byla ale pořádně nabroušená. "My si o vládě nemyslíme nic dobrého," uvedl s tím, že právě tento kabinet ohrožuje podnikatele víc než vstup do unie. "Vláda zneužila standard unie a přidala ke změnám DPH ustanovení, která nebyla nutná," připomněl. To potvrdil rokycanský místostarosta Jaroslav Mráz. "Změny DPH budou město letos na investicích stát 10 milionů korun," řekl. Na další dotaz z publika na téma zvýšení daně ve stavebnictví, například u projektových prací a zpevněných ploch v bytové výstavbě, reagoval šéf strany sarkasticky.

"Já se nejmenuju Sobotka. Chceme patnáctiprocentní rovnou daň. Šedá ekonomika se neodstraňuje registračními pokladnami," hřímal Topolánek, podle kterého strana musí vyhrát krajské volby a do příštího celostátního hlasování připravit řadu zákonů.

Květa Matějovcová

| zpět | tisk |

 
Copyright © ODS 2004 | webmaster | kontakt