Zpět na úvodní stránku
ODS a volby do EP
Jadrný blog Jadrný blog
Prohráli hokejisté i my všichni

Prohráli hokejisté i my všichni

7. 5. 2004 | rubrika: Jadrný blog

Tak sotva jsme vstoupili do EU, už prohráváme s Amerikou. Nejen v produktivitě práce, inovačních schopnostech, míře nezaměstnanosti a rychlosti růstu bohatství. Už i v hokeji. Nejsem odborníkem na statistiku hokeje, ale nepamatuji, kdy jsme s USA v tak důležitém utkání prohráli.

Včera jsem – také jako součást předvolební kampaně – absolvoval besedu v České Lípě. Nebyla to velká zábava. Vůbec ne proto, že by lidé nadávali mně osobně. Až na výjimky už nenadávali nikomu. Zejména místní živnostníci byli doslova zoufalí. DPH, minimální daň, vyšší odvody na zdravotní a sociální pojištění, teď registrační pokladny. „Jak je možné, že když dám jídlo do papíru, jak to třeba dělá McDonald, tak už jde o potravinářské zboží s pětiprocentní sazbou DPH a když totéž prodám ve své jídelně já, akorát na talíři z porcelánu, tak platím 19%?“ stěžoval si například majitel jídelny. „Proč nás stát nutí, místo toho, abychom přemýšleli, jak vylepšit a rozvíjet naše podnikání, neustále kličkovat mezi záplavou nařízení, často protichůdných? Proč nás nutí nedodržovat zákony? Protože dodržovat to všechno, co se na nás valí, prostě nejde!“

Neuměl jsem odpovědět. Tedy uměl, dokonce jsme se vnitřně radoval, že už lidé přicházejí na to, co se ODS snaží vysvětlovat už léta. Ale tváří tvář tomu nešťastníkovi to bylo evidentně málo. Málo bylo i to, když jsem mu říkal, že změnit tuto situaci může jen pomocí voleb. Ovšem lepší radu jsem nenašel.

PS:
Dnes ráno sněmovna schválila v 1. čtení zákon o registračních pokladnách. Bylo to hezounké – Kalousek se kroutil jako had na tři za starých časů – lidovci sice nesouhlasí, ale je to koaliční kompromis. Unionisté, jako obvykle, mlčeli. Komunisté nadšeně podpořili. ODS zoufale drhla podpatky po podlaze, ale když došlo na hlasování o zamítnutí, tak bylo dobré akorát k tomu, abychom si ověřili, kolik nás je v sále.

Socani a komunisté nenávidí drobné podnikatele. Čiší to z nich na sto honů.

| zpět | tisk |

 
Copyright © ODS 2004 | webmaster | kontakt