Zpět na úvodní stránku
ODS a volby do EP
Jadrný blog Jadrný blog
Inu, jsou jistoty, které nezklamou...

Inu, jsou jistoty, které nezklamou...

5. 5. 2004 | rubrika: Jadrný blog

Jako pozorovatelé u poslanecké frakce Evropského parlamentu EPP – ED (lidovci – konzervativci) si můžeme nechat proplatit náklady, které vydáme na informační materiály týkající se tohoto sboru. Takže jsme nechali vytisknout brožurku „Co byste měli vědět o Evropském parlamentu“. Volíme do něj poprvé, takže lidé by se o něm měli něco více dovědět.

Když jsme v pátek představovali novinářům naše nové webové stránky (na kterých právě brouzdáte) a další volební materiály včetně této zmíněné brožurky, přemýšleli jsme, co by je mohlo asi tak zaujmout, aby nás třeba ve svých médiích když už ne pochválili, tak aspoň se o nás zmínili. Já jsem kupříkladu kvůli tomu půl hodiny trénoval Zahradila na skok (v naší hře), Zahradil si zase připravil náš volební program v anglické verzi, atd.

Ovšem novináři opět nezklamali a vrhli se někam, kam by to normálního člověka nenapadlo ani ve snu. Chytli se toho, že na zadní straně obálky oné politicky zcela indiferentní informační brožurky je fotografie prezidenta Klause s předsedou Evropského parlamentu Patem Coxem. A co prý tím sledujeme, proč prezident propaguje ODS, jestli o tom ví a podobné dotazy „zásadního“ významu. Možná jste to četli v novinách, taky jedno rádio se toho chytlo.

Nikdo z nás v ODS do té chvíle pořádně netušil, co na té obálce vlastně je, protože ty brožurky přišly dvě hodiny předtím z tiskárny a dělala je cizí agentura, která to všechno navíc musela konzultovat s Bruselem, jestli to je podle nich v pořádku.

Je to opravdu „pozoruhodné“. O volební kampani ODS se lidé o víkendu dozvěděli, že je založena na fotce Klause.

Na druhé straně, pokud by výsledkem toho všeho bylo, že se lidé o onu brožurku začnou zajímat a třeba si pak přečtou i její obsah, tak by to vlastně nebyl by tak špatný výsledek…

| zpět | tisk |

 
Copyright © ODS 2004 | webmaster | kontakt