Zpět na úvodní stránku
ODS a volby do EP
Aktuální zpravodajství Aktuální zpravodajství
Preference k 30. 4 .2004

Preference k 30. 4 .2004

3. 5. 2004 | rubrika: Aktuální zpravodajství

SC&C pro ČT, ČRo a MF DNES, Praha, 30. dubna 2004: Největším favoritem červnových voleb do Evropského parlamentu zůstává ODS, která by z 24 křesel vyhrazených pro Českou republiku získala devět.

Podle exkluzivního šetření agentury SC&C pro Českou televizi, Český rozhlas a MFDnes zveřejněného tento týden by ČSSD získala čtyři mandáty, KSČM také čtyři mandáty, Evropští demokraté-Sdružení nezávislých kandidátů v čele s Josefem Zieleniecem tři, s dvěmi mandáty by se za Českou republiku do EP dostali ještě lidovci v čele se Zuzanou Roithovou a Vladimír Železný a Jana Bobošíková na kandidátce Hnutí Nezávislí.

Z průzkumu dále vyplývá, že k červnovým volbám do EP se zatím chystá jít více než čtvrtina voličů (27%), přibližně polovina ještě není rozhodnuta (32% se „spíše“ zúčastní, 19% „spíše“ nezúčastní) a 22% voličů je rozhodnuto k volbám nejít.

Za největší výhodu členství v Evropské unii Češi a Moravané považují jednodušší cestování, nejvíce se obávají zvýšení cen.

Výsledky z 29. dubna 2004

Výzkum byl proveden ve dnech 23.-26.4. 2004 metodou osobního dotazování. Byly pokládány uzavřené otázky. V reprezentativním výběrovém souboru bylo dotázáno 1278 občanů starších 18 let. Dotazníky byly podrobeny logické kontrole a vyhodnoceny statistickým softwarem SPSS.

(grafy: www.scac.cz)

Koho byste volil/a, kdyby se volby do EP konaly zítra?
Koho byste volil/a, kdyby se volby do EP konaly zítra?
Rozdělení mandátů do Evropského parlamentu:
Rozdělení mandátů v EP
Zúčastníte s červnových voleb do Evropského parlamentu?
Účast ve volbách do EP
Co považujete Vy osobně za největší výhodu vstupu ČR do EU?
Největší výhoda vstupu do EU
Čeho se při vstupu ČR do EU nejvíce obáváte?
Obavy při vstupu ČR do EU

| zpět | tisk |

 
Copyright © ODS 2004 | webmaster | kontakt