Zpět na úvodní stránku
ODS a volby do EP
Kampaň v médiích Kampaň v médiích
Zeptali jsme se: Jana Bürgermeistera, předsedy pražské ODS

Zeptali jsme se: Jana Bürgermeistera, předsedy pražské ODS

vyšlo: Metro, 29.04.2004

Řada organizací přichystala pro Pražany vítání vstupu do Evropské unie, jak jste se připravili vy, když postoj ODS není zrovna optimistický?
Nejsme sice eurooptimisté, ale díváme se na Evropu realisticky. Naši členové a příznivci jdou do Unie s přesvědčením, že do ní patříme a že se v ní neztratíme. To je také jedním z hesel našeho setkání s Pražany, které pořádáme i. května od 13 do 18 hodin na Petříně a kde chceme nabídnout příjemné odpoledne happeningového ražení.

Co návštěvníky Petřína tedy čeká?
Na přístupových cestách dostanou vstupenky do bludiště a na Petřínskou rozhlednu, což chápeme jako dva symboly našeho vstupu do EU. Bludiště znamená labyrint všech evropských zákonů a administrativy, v němž se musíme naučit všichni chodit a kterým s námi lidé projdou bez problémů. Rozhledna pak je pomyslným vrcholem, ke kterému chceme dospět jako jednotlivci i jako celek nejen v české kotlině, ale i ve sjednocené Evropě.

Kdo se účastní výstupu na vrchol?
Celá pražská politická reprezentace ODS i lídr pro náš boj o křesla v Evropském parlamentu Jan Zahradil. Čekáme, že čas si najde i šéf strany Mirek Topolánek. Nebudou tu chybět ani dobrá hudba a občerstvení, ale třeba i modrá cukrová vata a minerálka ODSka, jako zdravý a svěžejší evropský pramen.

Ivan Kuptík

| zpět | tisk |

 
Copyright © ODS 2004 | webmaster | kontakt