Zpět na úvodní stránku
ODS a volby do EP
Aktuální zpravodajství Aktuální zpravodajství
ODS představila další volební novinky

ODS představila další volební novinky

1. 5. 2004 | rubrika: Aktuální zpravodajství

ODS na páteční tiskové konferenci představila další volební novinky, se kterými vstupuje do horké fáze kampaně. Největší pozornost věnovala speciální internetové stránce.

Jan Zahradil při prezentaci těchto www stránek

V úvodu byli novináři seznámeni s billboardem, který se již dnes objevil v pražských ulicích. Po celé republice jich bude vylepeno kolem tisíce. Zkrácená verze volebního programu „Stejné šance pro všechny“ bude rozdávána lidem na mítincích v letákové podobě.

Kandidát do EP Hynek Fajmon poté představil publikaci „Co byste měli vědět o Evropském parlamentu“, která byla vydaná ve spolupráci s největší frakcí Evropského parlamentu EPP-ED. Tato knížečka obsahuje základní informace o Evropském parlamentu, jeho práci, volbách do EP u nás i v zahraničí a odpovídá na nejčastější otázky o EP. Publikace není klasickým volebním materiálem. Vznikla jako reakce na nevydařenou informační vládní kampaň o Evropské unii.

ODS dá větší váhu než v minulých kampaních prezentaci na internetu, kterou představil lídr kandidátky Jan Zahradil. „Od internetu si hodně slibujeme, nejvíc voličů máme teď mezi lidmi do 30 let, kteří nemají zájem o klasické akce, ale patří k uživatelům internetu,“ řekl šéf volební kampaně Martin Říman. ODS pro „evropský“ internet zvolila odlehčenější formu. Na stránkách EU.ODS.cz se představují kandidáti ODS do Evropského parlamentu, návštěvníci zde naleznou řadu aktualizovaných údajů o volebních aktivitách. Významná část webu je věnována informacím o Evropské unii, například o studiu a práci v zahraničí, o chodu Evropské unie a nechybí ani hodnocení vyjednaných podmínek přístupu do EU. Nejen na mladší uživatele internetu zde čeká řada interaktivních atrakcí, jako je interaktivní hra nazvaná „S tyčí na parlament“. V ní se lídři kandidátek nejsilnějších českých stran pokoušejí skokem o tyči dostat do křesla předsedy Evropského parlamentu.

Kromě toho je možné zúčastnit se vědomostní soutěže o Unii, kde na vylosované výherce čekají zajímavé ceny - ať už se jedná o zájezd na mistrovství Evropy ve fotbale v Portugalsku nebo o lístky na zajímavé koncerty v Praze. První cenou soutěže o nejlepší eurovtip je večeře s Janem Zahradilem.

ODS i v této kampani pořádá a bude pořádat řadu předvolebních shromáždění a besed s občany, přestože je v ní na rozdíl od jiných typů voleb přímo zainteresováno méně kandidátů, kteří mají šanci uspět. Na závěr tiskové konference byli novináři pozváni na velkou pražskou volební akci na Petřín s názvem „S ODS na vrchol“.

Na druhé dnešní tiskové konferenci seznámil Jan Zahradil zahraniční novináře s anglickou verzí evropského volebního programu ODS „Equal chances for all“.

| zpět | tisk |

 
Copyright © ODS 2004 | webmaster | kontakt