Zpět na úvodní stránku
Zábava
Eurovtipy Eurovtipy
smile

Nový předseda Evropské komise

Nastoupil nový předseda Evropské komise. První den se v Bruselu setkal s bývalým předsedou, který mu předával kancelář. Když byli chvíli o samotě, tak mu jeho předchůdce podal tři obálky a řekl mu: "Když narazíte na problém, o kterém si budete myslet, že je neřešitelný, otevřete jednu obálku a proveďte, co je uvnitř."

Administrativa se utěšeně hýbala, Evropská unie spěla ke světlejším zítřkům, ale po roce se začaly najednou objevovat závažné problémy a žádné opatření nepomáhalo.

Když předsedovi Komise došla veškerá inspirace, vzpomněl si na tři obálky. Otevřel první z nich a četl: "Obviň svého předchůdce." Tak tedy svolal tiskovou konferenci a taktně shodil vinu na svého předchůdce ve funkci - takové ty řeči o skrytých nepořádcích v účtech a kontrolách. Noviny a členské státy zareagovaly pozitivně a vše se opět začalo hýbat kupředu.

Asi o rok později opět došlo k dalším multilaterálním problémům spojeným s vážnými personálními problémy. Předseda Komise opět sáhnul do šuplíku a z druhé obálky vyndal pokyn: "Reorganizuj". Provedl tedy velkou reorganizaci a komise se opět postavila na nohy.

Po dalším roce a půl přišla další vlna problémů. Předseda se již instinktivně zavřel v kanceláři, vytáhl ze šuplíku třetí obálku a v naději ji otevřel. Vzkaz zněl takto: "Připrav další tři obálky."

| zpět | tisk |

Ohodnoťte vtip:
známka (jako ve škole, 1 je nejlepší): 1 2 3 4 5
Doposud hodnotilo 73 čtenářů, celková známka je 2.3.
 
Copyright © ODS 2004 | webmaster | kontakt